کود 36-12-12 NPK خضراء

کود کلات NPK-12-12-36 خضرا

کود 36-12-12 NPK خضراء

کودکلات پیشرفته   NPK 12 12 36 خضراء بر اساس فناوری کلات های پیشرفته (متعلق به شرکت دانش بنیان صدور احرار شرق) تولید شده و مانند همگی محصولات تولید شده بر اساس این فناوری دارای ویژگی متابولیسم اپتیمایزری (متعادل کننده سوخت و ساز)  می باشد. کودهای  NPK 12-12-36 موجود در بازار، کودهای شیمیایی و مخلوطی از اکسید پتاسیم، اکسید فسفر، اوره و نیترات آمونیوم هستند. به دلیل وجود نیترات و نیز اکسیدی بودن ترکیب عناصر، جذب این کودها کم است و مصرف آنها طی سالیان گذشته موجب شوری خاک، آلودگی های زیست محیطی، کم شدن مقاومت گیاهان در برابر تنشهای دمایی و آفات و کاهش عملکرد، کیفیت و سلامت محصولات کشاورزی شده است. به دلیل فناوری منحصر به فرد به کار رفته در ساخت کودکلات پیشرفته NPK 12 12 36 خضراء، جذب آن در مقایسه با بهترین کودهای 36-12-12 موجود در بازار بهتر و مؤثرتر است. این کود، تنها کود 36-12-12 موجود در بازار است که فاقد نیتروژن در فرم نیترات میباشد و هر سه عنصر پر مصرف در ترکیب این کود در فرم کلاته هستند. به دلیل جذب فوق العاده این کود توسط گیاهان،  مصرف آن موجب عدم شوری خاک، افزایش مقاومت در برابر بیماریها و آفات (در نتیجه کاهش نیاز به مصرف سموم و آفت کشها) و تولید محصول سالم میگردد. کود کلات پیشرفته  NPK 12 12 36 خضراء کاملاً قابل حل در آب می باشد.

ترکیب

۳۶% پتاسیم

۱۲% نیتروژن

۱۲% فسفر

فواید مصرف کود 36-12-12 NPK

  • افزایش عملکرد و کیفیت (سایز، عطر، طعم، رنگ، ماندگاری، مواد مغذی، متابولیتهای ثانویه و …)  محصولات کشاورزی
  • افزایش مقاومت در برابر تنش های محیطی (سرما، گرما، شوری خاک، کم آبی و …)
  • افزایش مقاومت غلات به خوابیدگی (ورس)

برای دریافت مشاوره رایگان و عضویت در گروه تلگرامی مشاوره تخصصی زراعت و باغبانی، اطلاعات خود را وارد کنید.

شرايط مصرف (روش، زمان، مقدار) 36-12-12 NPK

قابل مصرف از طریق محلول پاشی ( ۲ تا ۳ گرم در لیتر یا ۲ تا ۳ در ۱۰۰۰) و مصرف خاکی ( ۵ تا ۱۲ کیلوگرم در هکتار)  

باغبانی

  • ۵  تا ۷ کیلوگرم در هکتار در طی فصل رشد

زراعت

  • ۵  تا ۷ کیلوگرم در هکتار در طی فصل رشد

نکاتی که هنگام مصرف بايد رعايت شود: مصرف بی رویه کودهای محتوی عناصر فسفر، مس، روی و مولیبـدن  جذب عنصر آهن را کاهش می دهد

قابليت اختلاط با ساير کودها،سموم وآفت کشها: اختلاط این کود در روش محلولپاشی با کودهای مسی و کلسیمی و نیز سموم حاوی مس مجاز نمی باشد.