تاریخچه شرکت

شرکت دانش بنیان صدور احرار شرق، در سال 1382 با هدف دستیابی به فناوری‌های پیشرفته(High Tech) در تهران تأسیس شد. در سال 1385 این شرکت با دستیابی به فناوری نانو موفق به حضور در این حوزه استراتژیک  گردید و در سال 1388 در حوزه کشاورزی با تولید نسل جدید کودها از طرف ستاد ویژه توسعه فناوری نانو ریاست جمهوری ایران به عنوان فناور برتر انتخاب شد.

شرکت دانش بنیان صدور احرار شرق مالک «فناوری کلات های پیشرفته» و تنها تولید کننده ساختارهای طراحی شده بر اساس این تکنولوژی است که این فناوری را در کشورهای ایران (1388)، آمریکا (2012) و اتحادیه اروپا (2012) تحت عنوان"Chelate Compounds"   به نام مدیر عامل و رئیس هیئت مدیره‌ شرکت به ثبت رسانده است.

در سال 2012 شرکت دانش بنیان صدور احرار شرق در حوزه کشاورزی با عرضه نانوکودهای خضراء به عضویت رسمی تنها بورس بین‌المللی علمی تجاری خرید و فروش محصولات نانویی(INSCX) مستقر در انگلیس درآمد. تنها یک سال پس از این رویداد و نیز به دنبال انتشار اخبار مربوط به این تکنولوژی در سایت رسمی فائو، در سال 2013 از سوی اتحادیه‌ بین المللی اختراعات و نوآوری‌های صنعتی مستقر در سوئیس(IUI)، شرکت دانش بنیان صدور احرار شرق به عنوان شرکت برتر ایران در حوزه فناوری نانو برگزیده شد.

در سال 2016 به دنبال دعوت رسمی انجمن شیمی آمریکا(ACS) به عنوان بزرگترین و قدیمی ترین انجمن علمی جهان، مهندس محمدحسن نظران، مدیرعامل و رئیس هیئت مدیره شرکت دانش بنیان صدور احرارشرق به عضویت این انجمن درآمد. ایشان در سال 2017، در رشته شیمی به عنوان برگزیده نخستین فستیوال بین‌المللی جایزه بزرگ اختراعات ایران معرفی گردید.

در حال حاضـر این شرکت بر اسـاس اهداف استراتژیک خود و با تکیه بر «فناوری کلات‌های پیشرفتـه» کماکان در حوزه‌های مختلف به دنبال تولید ساختار‌ها و نانو ساختار‌های منحصر به فردی است که اثرگذاری حیاتی و گسترده‌ای بر جوانب گوناگون زندگی بشری دارند.

 

رزومه شرکت دانش بنیان صدور احرار شرق

 

- فناوری برتر رتبه دوم در جشنواره بین المللی نانو 1389 ایران و تأیید شده توسط معاون محترم علمی و فناوری رئیس جمهور.

- دارای اولین "نانو برند"در صنعت کشاورزی ایران از ستاد ویژه توسعه فناوری نانو ریاست جمهوری.

- دارای طرح کسب و کار (BP) تأیید شده توسط ستاد ویژه توسعه فناوری نانو.

- دارای ثبت اختراع در کشورهای ایران 1388، استرالیا  2006، آمریکا 2012، اروپا  2015  به کمک ستاد ویژه توسعه فناوری نانو.

- دارای نشان CE اروپا  مربوط به استاندارد کودهای کلاته برای محصولات تولیدی خود.

- تنها صادرکننده و تنها محصول نانویی صادر شده بصورت انبوه از ایران (صادرات به کشورهای یونان، ترکیه، اردن، امارات، کویت، عمان، کره جنوبی، مالزی، استرالیا)

- تأیید شده توسط پرفسور فلاحی نایب رئیس انجمن علوم باغبانی آمریکا و رئیس بخش باغبانی دانشگاه آیداهو.

- حضور موفق در اولین نشست ملی صادرات کالاها و خدمات دانش بنیان در سال 91 برگزارشده توسط معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری به دعوت رسمی آن معاونت محترم.

- حضور در نشست نمایندگان بخش خصوصی با معاون محترم علمی و فناوری رئیس جمهور درباره بررسی راهکارهای صادرات محصولات دانش بنیان به دعوت رسمی معاونت علمی فناوری ریاست جمهوری.

- حضور در جلسه اتاق فکر وزارت صنعت، معدن و تجارت با موضوع صنایع Tech-Hi به دعوت رسمی این وزارتخانه.

- دارای عکس TEM و تأییدیه مقیاس نانو از بزرگترین مرکز عکس‌برداری میکروسکوپ الکترونی دنیا در دانشگاه ملبورن استرالیا.

- پذیرفته شده در INSCX (تنها بورس علمی و تجاری بین المللی خرید و فروش محصولات نانویی) بعنوان تنها شرکت ایرانی حاضر در این بورس و دارای استاندارد SHE مربوط  به ریسک در فناوری نانو از بورس مذکور.

- دارای درخواست انتقال تکنولوژی از کشور روسیه و تأسیس کارخانه در آن کشور توسط  "روس نانو" برای اولین بار در تاریخ Hi-Tech ایران.

- حضور موفق در جشنواره های بین المللی نانو در کشورهای روسیه، ژاپن، کره جنوبی.

-ارائه بیش از 30 مقاله داخلی و 15 مقاله بین المللی.

-حضور در بیش از 40 نمایشگاه داخلی و 4 نمایشگاه بین المللی طی 5 سال اخیر.

- تنها شرکت دانش بنیان خصوصی در بخش فناوری نانو که با دهها برنامه مختلف پخش شده خبری و زنده از صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران، سهم بسزایی در فرهنگ سازی و انتشار اخبار این فناوری در داخل و خارج کشور داشته است.

   - خریداری شده توسط مناطق مختلف شهرداری تهران با دستور شهردار محترم تهران بزرگ و معاونت محترم امور مناطق این شهرداری جناب آقای دکتر شریفی.

    و اعلام رضایت جناب آقای مهندس مختاری مدیرعامل محترم سازمان پارک ها و فضای سبز تهران و سایر  مناطق مبنی بر استفاده از این نانو کودهای کلاته.

    - خریداری شده توسط شهرداری های مناطق مختلف کلان شهرهای اصفهان و کرج و اعلام رضایت توسط کارشناسان ذیربط.

    - فناوری برتر در زمینه نانو تکنولوژی در سال 2013 در بین تمام شرکت های نانویی ایران از اتحادیه بین المللی اختراعات و نوآوری های صنعتی مستقر در سوئیس (IUI).

 - دریافت گواهینامه سیستم مدیریت یکپارچه IMS   2008 : 9001ISO  ،:2004   ISO14000   ، OHSAS18001:2007 از شرکت NOBELCERT  آلمان.

    - ارائه مقاله عدم سمیت نانو کودهای خضراء در کنگره معتبر بین المللی "ایمنی در نانو" ایران سال 2013 و کنگره Nanosafety درکشور تایلند سال 2014.

- برگزاری همایش های سراسری با نام (ایران، تجلی ثروت و سلامت در آئینه فناوری های نوین صنعت کشاورزی) در تمام استان های کشور و فرهنگ سازی استفاده از نانو کودهای کلاته در صنعت کشاورزی از طریق پخش اخبار این همایش ها.

ایمیل:
تلفن :

info[at]khazra.ir

021-88992123

 

2013 (c) Copyright khazra.ir
All rights reserved Sodour Ahrar Shargh