صفحه اصلي > درباره ما > تاریخچه 

تاریخچه شرکت

شرکت دانش بنیان صدور احرار شرق در سال 1382 با هدف دستیابی به فناوری‌های پیشرفته در تهران تأسیس شد. در سال 1385 این شرکت با دستیابی به فناوری نانو موفق به حضور در این حوزه استراتژیک  گردید. شرکت صدور احرار شرق در سال 1387 اولین و تنها نانوبرند حوزه کشاورزی تاریخ ایران را از ستاد ویژه توسعه فناوری ریاست جمهوری دریافت نمود و در سال 1388 موفق به ثبت اختراع خود در اداره ثبت اختراعات و علائم تجاری کشور گردید. این شرکت در سال 1389 با تولید نانوکود کلات آهن خضراء از طرف ستاد ویژه توسعه فناوری نانو ریاست جمهوری ایران به عنوان فناور برتر انتخاب شد.

در سال 2012، شرکت صدور احرار شرق به عنوان مالک "فناوری کلات های پیشرفته"  و تنها تولید کننده ساختارهای مبتنی بر آن یعنی کلاتها و نیز نانوکلاتها، تکنولوژی منحصر به فرد خود را در اداره ثبت اختراعات آمریکا ثبت نمود و در همان سال، این فناوری را در اداره ثبت اختراعات اروپا فایل کرد. این تکنولوژی پیشرفته در آمریکا، اروپا و ایران به نام مدیرعامل و رئیس هیئت مدیره شرکت و با عنوان "Chelate Compounds" ثبت گردیده است.

در سال 2012 شرکت صدور احرار شرق در حوزه کشاورزی با عرضه نانوکودهای کلاته خضراء به عضویت رسمی تنها بورس بین المللی علمی تجاری خرید و فروش محصولات نانویی(INSCX)  مستقر در انگلیس درآمد. تنها یک سال پس از این رویداد و نیز به دنبال انتشار اخبار مربوط به این فناوری در سایت رسمی فائو، در سال 2013 از سوی اتحادیه‌ بین المللی اختراعات و نوآوری‌های صنعتی مستقر در سوئیس (IUI)، شرکت صدور احرار شرق به عنوان شرکت برتر ایران در حوزه فناوری نانو برگزیده شد.

در سال 2016 به دنبال دعوت رسمی انجمن شیمی آمریکا(ACS)  به عنوان بزرگترین و قدیمی‌ترین انجمن علمی جهان، مهندس محمدحسن نظران، مدیرعامل و رئیس هیئت مدیره شرکت به عضویت این انجمن درآمد. ایشان در سال 1395، در رشته شیمی به عنوان برگزیده نخستین فستیوال بین‌المللی جایزه بزرگ اختراعات ایران معرفی گردید. در حال حاضـر این شرکت بر اسـاس اهداف استراتژیک خود و با تکیه بر "فناوری کلات‌های پیشرفتـه"  شامل ChelatingNanochelating و  کماکان در حوزه‌های مختلف به دنبال تولید ساختار‌ها و نانو ساختار‌های منحصر به فردی است که اثرگذاری حیاتی و گسترده‌ای بر جوانب گوناگون زندگی بشری دارند.

ایمیل:
تلفن :

Sales[at]khazra.ir

021-88992123

 


اینستاگرام

آپارات
 
تلگرام    
     

2013 (c) Copyright khazra.ir
All rights reserved. Sodour Ahrar Shargh